2019 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish

Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.


Agora: Planowana całkowita porażka
Propozycja Agory: biurokracja, biurokracja i jeszcze więcej biurokracji! Za tym kryje się szalone myślenie, że "kapitalizm jest zły, biurokracja jest wszystkim".


Jak wytłumaczyć podatek od emisji CO2?
Jak wytłumaczyć wyborcy podatek od emisji CO2 w taki sposób, aby był do niego entuzjastycznie nastawiony? Jako transakcję barterową, w której wyborca już zaczyna marzyć o uchylaniu się od płacenia podatków.


Dom o podwyższonym standardzie ochrony klimatu
W międzyczasie w internecie można znaleźć oferty ze śmiesznymi 4 kW fotowoltaiki, które już nazywają się "domem plus energetycznym". Dlatego konieczne jest wprowadzenie nowego terminu.


Ochrona klimatu i ustalanie cen
Niemiec zarabia średnio 2,5 razy więcej niż Chińczyk, ale Chińczycy mogą kupić znacznie więcej pomp ciepła. Sprawa dla Komisji Konkurencji UE.
          2019 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish: Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu. https://2019.pege.org/polish.htm